بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان چیست؟

علت تغییر رنگ دندان ها چیست؟
چای، قهوه، سیگار دندان ها را به مرور زمان تیره می کنند ویا ضربه به دندان ها ممکن است باعث از بین رفتن عصب دندان شود که منجر به تغییر رنگ دندان می شود. تمام این موارد با روش هایی قابل درمان است، ممکن است که نیاز داشته باشید دندان های خود را سفید کنید. یکی از درمان های سفید کردن دندان ها بلیچینگ است.
بلیچینگ مواد اسیدی است که ما روی دندان ها قرار می دهیم و با استفاده از نور یا لیزر یا بدون استفاده از نور میتوان دندان ها را سفید کرد و یا می توانیم با اضافه کردن اکسیژن فعال روی دندان ها کار سفید کردن دندان را انجام دهیم.
در بلیچینگ ابتدا با استفاده از یک محافظ مخصوص، دندان ها پوشانده می شوند تا از عوامل بلیچینگ محافظت شوند و تنها دندان های طبیعی قابلیت سفید شدن دارند و روکش ها و سایر موارد شامل این موضوع نمی شوند.
قبل از آغاز بلیچینگ دندانپزشک باید دندان ها را از لحاظ پوسیدگی بررسی کند و در صورت لزوم پرکردگی های بدرنگ باید تعویض شوند یا دندان ها تمیز شوند.

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان چیست؟

بعد از بلیچینگ باید مواد بلیچینگ با آب تمیز شوند و بعد از آن محافظ لثه برداشته شود.عمل بلیچینگ به صورت بی خطر ممکن است هر دو سال یک بار تکرار شود.
بسته به میزان تغییر، رنگ دندان های شما از یک تا چهارده درجه روشنتر می شود و نتیجه کار با توجه به بهداشت دندان شما می تواند 1 تا 3 سال یا حتی بیشتر ماندگار شود.
در افراد سیگاری والکلی یا کسانی که از آبمیوه های رنگی استفاده می کنند مانند افرادی که بهداشت دندان ضعیف تری دارند ماندگاری سفیدی دندان ها کمتر است.
هیچ تحقیقی نشان نمی دهد که بلیچینگ با اشعه یا لیزر نتایج بهتری دارد و احتمال صدمه دیدن دندان به علت خشک شدن دندان وجود دارد.عوارض بلیچینگ برای همه افراد مشاهده نشده و ممکن است برای افراد محدودی این اتفاق بیافتد و نیاز به ارزیابی بیشتری دارد.

دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی در اهواز تخصص و مهارت بسیار زیادی در انجام ایمپلنت دندان دارد . جهت مشاوره و رزرو وقت می توانید با شماره هایی که داخل سایت است تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

ممکن است حساسیت شدید دندان ها در حالت هایی که مواد بدون احتیاط استفاده می شود ایجاد شود.
بلیچینگ نیاز به مینای دندان سالم دارد.اگر دندانی را کامپوزیت یا روکش کرده باشید نمی توانید با بلیچینگ تغییر رنگ دهید.دندان ها باید بدون هیچ گونه درمانی بلیچینگ شوند.
بلیچینگ نیاز به چند جلسه مراجعه دارد. ممکن است فرد در جلسه اول نتیجه دلخواهی را دریافت نکند بنابرین چندین جلسه درمانی در نظر گرفته می شود .

تفاوت بین بلیچینگ و جرمگیری دندان چیست؟

جرمگیری برای برداشتن جرم های دندان است ولی در بلیچینگ هدف از این کار روشن شدن دندان و از بین بردن رنگدانه های داخلی دندان است.
شما می توانید برای بلیچینگ کردن دندان های خود از دکتر شیرین مددی مشاوره بگیرید.

پاسخ

پنج × 2 =

Call Now Button