بلیچینگ

 

بلیچینگ

به مرور زمان وافزایش سن دندان ها بد رنگ خواهند شد. علت این تغییرات رنگ تغییر در مواد معدنی عاج و نفوذ رنگ دانه ها به ساختار مینا می باشد. البته عواملی مانند سیگار،قلیان، مواد  رنگی و غذاها نیز می توانند بر این روند تاثیر داشت باشند.

 

بلیچینگ

از آنجایی که سفیدی و زیبایی دندان ها در زیبایی چهره و جوانی چهره موثر است، بلیچینگ و یا همان سفیدی دندان همیشه از اهمیت بالایی برخوردار است.

در روش بلچینگ دندان هایی که تغییر رنگ داده اند و حتی تغییر رنگ های ژنتیکی نیز قابل تصحیح خواهند بود و با بلیچینگ شما صاحب دندان هایی سفید و زیبا خواهید شد.

رنگ دندان ها در زیبایی و لبخند بسیار موثر است. به قدری که اگر چهره ای همه ی موارد زیبایی را داشته باشد اما دندان ها به رنگی زیبا نباشند، لبخند آن چهره دیگر زیبایی خود را از دست خواهد داد.بهترین روش سفید کردن دندان ها در حال حاضر بلیچینگ می باشد که روز به روز به طرفداران آن نیز افزوده خواهد شد.بلیچینگ روشی بی خطر و بسیار مقرون و به صرفه می باشد.

بلیچینگ کردن یعنی با مواد اکسید کننده مانند پراکسید هیدروژن دندان ها را سفید کنند.

این مواد اکسید کننده با نفوذ در ساختاری میله ای شکل کریستالی مینای دندان، رنگیزه هایی که در بین هرم های مینای دندان نفوذ کرده اند را اکسید می کند. به مرور زمان و نفوذ بیشتر این مواد به لایه های زیرین مینا، دندان سفیدتر نیز خواهد شد.

البته امروزه در داروخانه ها و مغازه های آرایشی بهداشتی محصولات و خمیر دندان هایی برای سفیدی دندان وجود دارند که به دلیل اینکه بدون نظارت پزشک هستند، استفاده از آنها توصیه نخواهد شد.

روش انجام بلیچینگ

در روش بلیچینگ از یک ماده اکسیدان برای سفید کردن دندان ها استفاده می شود. در این روش با نفوذ اکسیدان در منافذ ریز دندان و انجام تغییرات شیمیایی رنگ دندان سفید خواهد شد.البته در این دندان هیچ آسیبی به بافت دندان و یا مینای دندان وارد نمی شود.در بلیچینگ ماده اصلی که مورد استفاده قرار خواهد گرفت هیدروژن پراکسید است که از قرن بیستم مورد استفاده می باشد..از نور و گرما نیز در این روش استفاده می شود تا اثر بخشی بهتری داشته باشد. نور و گرما را به وسیله دستگاهی که برای این کار طراحی شده است استفاده می کنند.

در انجام بلیچینگ در مطب، ابتدا پزشک برای محافظت از لثه، کل لثه را با ژل مخصوص محافظ می پوشاند. برای محافظت از لب بیمار نیز با دستگاه دهان باز کن، دهان بیمار به طور کامل باز شده و دور از دندان ها قرار می گیرد که کاملا محافظت شود.

بعد از انجام کارهای لازم برای محافظت لثه و لب ها، ژل هیدروژن پراکسید 37% را که ژل مخصوص بلیچینگ است، روی دندان های جلو قرار داده و با وسیله ای که مخصوص بلیچینگ است به ژل هایی که روی دندان قرار داده اند نور می تابانند.این وسیله دستگاهی است که  تولید نوری با رنگ آبی و فرکانس بالامی کند.این کار را طی چند بار و با دقت بالا انجام می دهند.

برای فعال شدن ژل بلیچینگ و افزایش کارایی آن از این اشعه استفاده می شود.به شکلی که در طی یک جلسه یک ساعته اغلب افراد به نتیجه دلخواه خود می رسند.

 

 

پاسخ

Call Now Button