دندان شیری

دندان شیری

اندازه دندان شیری در هر فک 10 عدد می باشد و در مجموع 20 عدد در دهان وجود دارد . متاسفانه بیشتری از والدین بر این باورند که بسیار دندان شیری زود خراب می شوند و کشیدن آن ها چندان اهمیتی ندارد . زیرا که دندان های دائمی جایگزین آن ها خواهند بود . به این تدریج  حفظ نکردن آن ها موجب می شود دندان ها بسیار زود پوسیده شوند که نتیجه آن روییدن نامنظم یا رشد نکردن دندان های همیشگی زیرین می بشاد و در حالی که بسیار باید به دندان های شیری اهمیت داد .

دندان شیری

دندان شیری

دندان های شیری  کودکان اصولا از سن 6 سالگی می افتند . افتادن آن ها از دو دندان جلویی بالا و یا پایین اغاز می شود . برخی اوقات احتمال دارد دندان شیری کودک 6 ماه زودتر شروع به افتادن کند یا 6 ماه دیرتر این کار انجام شود اما در مجموع در سن 5 و نیم سالگی می بایستی عکسی از دندان های وی تهیه شود و با تجویز پزشک تائید می شود که این دندان لق است یا به صورت صاف در نمی آید . در سن پنج سالگی با مراجعه به پزشک و معاینات وی اگر دندان به شکلی باشد که ظاهر طبیعی ندارد می بایستی حتما کشیده شود . دندان شیری اگرچه تا سن 7 سالگی دچار لق زدگی نشود احتمال دارد از درون شروع به رشد کردن کرده باشد و در نهایت با به موقع عکس انداختن از دندان ها به وسیله دندانپزشک زیبایی تعیین می شود وگرنه دندان در جایگاه مناسبی رشد نمی کند .

از سن پنج سالگی به بعد دندان های شیری می افتند . برخی از کودکان زودتر این اتفاق برای آن ها می افتد و در بعضی از آن ها ممکن است دیرتر رخ دهد . مسئله حائز اهمیتی که باید به آن توجه داشت این است که دندان های دائمی در جایگاه خود قرار باید گرفته شوند .در نهایت تعویق در افتادن آن ها و یا زود افتادن آن ها تاثیرات چندانی ندارد . مسئله بسیار مهمی که باید به آن توجه کرد  این می باشد که اگرچه دندان در جایگاه خود رشد نکند امکان دارد به شکل کج در بیاید . دندان های همیشگی می بایستی زیر دندان های شیری رشد کنند .

دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی در اهواز دندان شیری را به بهترین شکل بکشد و هیچ گونه آسیبی به دندان های دیگر وارد نمی کند .

اگرچه به این صورت نباشد دندان های همیشگی در درون دندان های شیری رشد می کنند و آن زمان می باشد که مادر به این مسئله پی می برد دندان ها در جایگاه اصلی خود رشد نکرده اند . اگر این اتفاق بیفتد دندان شیری شل نمی شود و با وارد کردن فشار که به سمت بالا باشد ریشه دندان دچار پوسیدگی می شود به این معنا که هیچگونه ریشه ای برای دندان نمی ماند . می بایستی به دندانپزشک زیبایی مراجعه کرد چون به وسیله عکس مشخص می شود که دندان آیا در جایگاه خود قرار گرفته است یا خیر . اگرچه دندان در جایگاه اصلی خود رشد نکرده باشد و دندان شیری را سر وقت بکشند در جایگاه خود بر می گردد اما اگرچه رشد دندان شیری به پایان رسیده باشد دندان در جایگاه خود بر نمی گردد . به این معنا که خارج کردن دندان شیری و رشد دندان در جایگاه اصلی خود به صورت همزمان صورت نمی گیرد . هنگامی که رشد دندان به اتمام می رسد با کشیدن دندان آن هرگز در جایگاه خود باقی نمی ماند .

برخی از خدمات دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی در اهواز  :

ایمپلنت

بلیچینگ

لامینیت

ارتودنسی

و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی در اهواز

drmadadi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button