لمینیت دندان

لمینیت دندان یکی از روش های اصلاح طرح لبخند است که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است ، با استفاده از لمینیت دندان می توان درخشندگی و زیبایی دندان ها را به آسانی و در مدت زمان کمی به چهره اشخاص اهدا کرد .

اصلاح طرح لبخند
اصلاح طرح لبخند

با لمینیت دندان می توان مشکلات ظاهری و معایب دندان ها را برطرف نمود ، دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی در اهواز سفیدی دندان ها را در مدت زمان کمی برای بیماران ایجاد می کنند .

 دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی در اهواز تخصص و مهارت بسیار زیادی در انجام خدمات متفاوتی مانند ایمپلنت دندان، لمینیت دندان، بلیچینگ دندان و عصب کشی دندان ها در اهواز دارند. جهت مشاوره و رزرو وقت می توانید با شماره هایی که داخل سایت است تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

تغییرات شکل دندان ها به دلیل رعایت نکردن بهداشت ، وارد شدن ضربه به دندان ها و به علت های مختلفی دیگری ایجاد می شود که با استفاده از لامینیت دندان می توان این مشکلات را برطرف نمود .لامینیت را با استفاده از لیزر در بخش جلویی دندان بدون اینکه هیچ فاصله ای ایجاد شود بر روی دندان ها قرار می دهند .

 کدام معایب دندان را می توان با لامینیت اصلاح نمود

 • کجی دندان ها
 • ترک خوردگی دندان ها
 • بدرنگی دندان ها
 • شکستگی دندان ها
 • و…

بهتر است بدانید که لامینیت کوچکترین آسیبی به دندان ها وارد نمی کنند ، دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی در اهواز در زمان انجام لامینیت دندان بدون اینکه تراشی در دندان ایجاد نماید و یا مینای دندان را تحت تاثیر قرار دهد لامینیت را انجام می دهد .

با کمک لمینیت کامپوزیتی می توان مشکلات زیر را حل نمود

 • اصلاح رنگ دندان ها
 • روشن تر کردن دندان ها
 • اصلاح روابط فکی
 • اصلاح جایگاه دندان ها
 • اصلاح رنگ دندان ها
 • از بین بردن بد رنگی دندان ها
 • و…

لامینیت

انواع لمینیت دندان

لامینیت به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی می شوند

 • لامینیت سرامیکی
 • لامینیت کامپوزیتی

دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی در اهواز بیان می کنند که لامینیت سرامیکی را در لابراتوار قالب گیری می کنند و در این روش نیاز است که تراش بر روی دندان انجام شود ، اما اگر از لامینیت کامپوزیتی استفاده شود نیازی به کوچکترین تراش ویا آسیب به دندان نمی باشد .

لامینیت کامپوزیتی

دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی بیان می کنند که در این روش نیازی به تراش دندان ها نمی باشد ، در این نوع لامینیت اشخاص می توانند میزان سفیدی دندان ها را تعیین نمایند ، در یک جلسه می توان اصلاح طرح لبخند را انجام داد ، به دلیل اینکه در این روش انعطاف پذیری وجود دارد می توان با توجه به وضعیت دندان ها و فرم چهره سایز لامینیت ها را در نظر گرفت .

لامینیت سرامیکی

در این روش تراش مختصری بر روی دندان ها ایجاد می شود  ، مزیتی که این لامینیت ها نسبت به لامینیت های کامپوزیتی  دارد ظریف تر و براق تر بودن آنها می باشد . برای تهیه این لامینیت نیاز است که قالب جهت آماده شدن به لابراتور ارسال شود .

ماندگاری لمینیت

بهتر است بدانید که عمر لامینیت ها بالا است ، اما بسته به اینکه شخص مراقبت های پس از لامینیت را به درستی انجام دهد و بهداشت را رعایت نماید در ماندگاری لامینیت تاثیر دارد ، با رعایت بهداشت دهان و دندان و مراقبت های پس از لامینیت می توان ماندگاری لامینیت ها را تا 10 سال افزایش داد .

یکی از نکات دیگری که در عمر لامینیت ها تاثیر گذار است جنس لامینیت است .

داشتن تخصص و تبحر دندانپزشک زیبایی جهت اصلاح طرح لبخند بسیار تاثیر گذار است .

ماندگاری و دوام لمینیت به چه عواملی بستگی دارد؟

ماندگاری لمینیت موضوعی بسیار مهم می باشد به همین دلیل چند نکته ضروری را ارائه می دهیم .

لمینیت دندان رابطه بسیار مستقیمی به دندانپزشک زیبایی دارد موادی که در آن دخیل هستند و دقت و تجربه دندانپزشک موجب می شود که لمینیت ها بسیار با دوام باشند . این مسئله اندازه چشمگیری را جهت دوام لمینیت ها  پوشش می دهد به صورتی که دندان ها 7 الی 10 سال هیچگونه صدمه ای نمی بینند .

نکته دیگری که بسیار حائز اهمیت می باشد انتخاب نوع لمینیت می باشد همانطور که گفته شد لمینیت ها انواع گوناگونی دارند لامینیت های سرامیکی – کامپوزیتی – لومینیرزها که با در نظر گرفتن گفته های دندانپزشک برای فرد در نظر گرفته می شود . هزینه هایی که فرد جهت لمینیت دندان متقبل می شود نقش مهمی در ماندگاری آن ها دارد .
به جز هزینه ی لمینت ها یکی از اصلی ترین و بهترین روش ها جهت بیشتر شدن ماندگاری و دوام لمینیت دندان مراقبت از دندان ها و رعایت نکات بهداشتی می باشد .
اگر فرد به شکل صحیحی از دندان ها مراقبت نکند و به شکل نامنظم و زاویه دار دندان ها را مسواک نکند رنگ دندان های فرد تغییر می کند و زیبایی خود را از دست می دهند و نیز گاز زدن و تکه کردن مواد غذایی سفت و یا شکستن آجیل ها با دندان موجب می شود پریده شوند و به ظاهر آن ها صدمه وارد می شود . به همین خاطر توصیه می شود که مواد غذایی و استفاده از آن را با دقت بسیاری انتخاب کنید .
روش کار و روش نصب کردن لمینیت ها بر روی دندان نقش بی همتایی در ماندگاری و دوام لمینیت ها دارد . می بایست دقت داشت که دندانپزشک زیبایی علاوه بر اینکه علم دندانپزشکی داشته باشد مهارت و تجربه کافی را داشته باشد .

لامینیت 1

مزایای لمینیت دندان

 • اصلاح طرح لبخند
 • اصلاح بهم ریختگی دندان ها
 • از بین بردن بدرنگی و زردی دندان ها
 • حق انتخاب در میزان سفیدی دندان ها
 • عدم آسیب به بافت دندان
 • پر نمودن فضای خالی دندان ها
 • افزایش زیبایی و درخشندگی دندان ها

آسیب دیدن لمینیت ها

در صورتی که لامینیت ها آسیب ببیند چه اتفاقی می افتد؟

اگر لامینیت ها آسیب ببیند می توان در مدت زمان کمی و به آسانی آنها را ترمیم نمود ، بهتر است بدانید اگر لامینیت سرامیکی باشد نیاز است که به شکل کامل لامینیت ها برداشته شود و مجددا نصب گردد ، اما اگر لامینیت کامپوزیتی باشد بخشی از لامینت ها آسیب می بیند .

آیا پس از اصلاح طرح لبخند نیاز است که مسواک زده شود؟

بله – یکی از نکاتی که پس از اصلاح طرح لبخند انجام شود ، مسواک زدن است ، رعایت بهداشت دهان و دندان یکی از عوامل تاثیر گذار در ماندگاری اصلاح طرح لبخند است ، دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی به اشخاصی که اصلاح طرح لبخند را انجام می دهند توصیه می کند حتما بهداشت دهان و دندان را رعایت نمایند تا علاوه بر ماندگاری روش های انجام شده جهت اصلاح طرح لبخند ، برای همیشه یک لبخند ماندگار و زیبایی را داشته باشند .

آیا اشخاصی که نمی توانند ارتودنسی را انجام دهند می توانند لامینیت را انجام دهند؟

بله – اشخاصی که نمی توانند ارتودنسی را انجام دهند می توانند لامینیت را انجام دهند ف برخی از اشخاص به دلایل مختلف نظیر محدودیت شغلی ، سن بالا و سابقه بازگشت دندان ها پس از ارتودنسی تمایلی به انجام ارتودنسی ندارند بنابراین این اشخاص می توانند از لامینیت بهره ببرند .

عمر لمینیت ها چقدر است؟

عمر لامینیت ها به عوامل مختلفی بستگی دارد ، یکی از نکاتی که در عمر لامینیت ها تاثیر گذار است شیوه بستن دندان ها ، مراحل نصب دندان ها و برخی از عادت ها نظیر دندان قروچه می باشد ، یکی از عوامل مختلف دیگری که در عمر لامینیت ها تاثیر گذار است بهداشت دهان و دندان است .

دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی دارای مدرک زیبایی و ترمیمی IGAD می باشد که به روش های مختلفی مطابق با تکنیک های روز دنیا لامینیت ها را نصب می کند .

دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی در اهواز علاوه بر لامینیت خدمات دیگری نظیر بلیچینگ، ایمپلنت و … را انجام می دهند ، ایشان از بهترین مواد در علم دندانپزشکی استفاده می کنند .

شما عزیزان برای مشاهده نمونه کارهای ایشان می توانید به بخش گالری سایت مراجعه نمایید.

drmadadi

16 thoughts on “لمینیت دندان

 1. پریا - فوریه 25, 2018 در 11:26 ب.ظ

  سلام.هزینه لمینت دندان.وکامپوزیت چقدراست؟

  پاسخ
  • drmadadi - ژانویه 15, 2019 در 11:10 ق.ظ

   سلام هزینه هر واحد ونیر 550 هزار تومان می باشد.

   پاسخ
 2. سیدمسعود - آوریل 16, 2018 در 11:35 ق.ظ

  سلام وقت بخیر.دندان های فک پایینم نامرتب هستند ایا میتوان لمینت کرد و دیگر ارتودنسی انجام نداد؟

  پاسخ
  • drmadadi - ژانویه 15, 2019 در 11:09 ق.ظ

   سلام. بله امکانش هست.

   پاسخ
 3. نصیری - جولای 8, 2018 در 7:51 ب.ظ

  سلام
  میشه فقط برا ۶ دندان جلویی فک بالایی کامپوزیت کرد و هزینه اش چقدر است

  پاسخ
  • drmadadi - ژانویه 15, 2019 در 11:08 ق.ظ

   سلام بله می شود انجام داد. هزینه کامپوزیت ونیر هر واحد 550 هزار تومان می باشد.

   پاسخ
 4. حبیبه شریفی - نوامبر 5, 2019 در 4:45 ق.ظ

  سلام آیا دکتر لمینت سرامیکی هم انجام دادن ؟؟چون توتصاویر فقط کامپوزیتی انجام دادن هزینه هر دندان بالمینت سرامیکی چقدر هست ؟

  پاسخ
  • drmadadi - مارس 25, 2020 در 4:32 ب.ظ

   بله کامپوزیت سرامیکی ای مکس انجام می شه واحد 1.600 تومان

   پاسخ
 5. Sasan - نوامبر 7, 2019 در 1:32 ق.ظ

  سلام، هزینه ی لمینت سرامیکی چقدر هست؟(هر واحد)

  پاسخ
  • drmadadi - مارس 25, 2020 در 4:33 ب.ظ

   هزینه لمینیت سرامیکی برند ای مکس 1.600 تومان هست هر واحد

   پاسخ
 6. نسترن سلطانی - نوامبر 6, 2020 در 7:38 ب.ظ

  سلام، هزینه لمینت کامپوزیتی چقدره؟ من دندونام نامرتب هستند برای نامرتبی دندان ها باید لمینت انجام بدم؟!

  پاسخ
  • drmadadi - نوامبر 17, 2020 در 12:00 ب.ظ

   سلام
   لطفا برای هزینه با کلینیک تماس بگیرید.

   پاسخ
 7. zahra - می 17, 2021 در 11:00 ب.ظ

  سلام ببخشید قسطی انجام میدین؟ ینی نمیشه هزینه لمینت رو قسط بندی کنید؟

  پاسخ
  • drmadadi - نوامبر 20, 2021 در 12:16 ب.ظ

   سلام
   شرایط اقساط فقط برای ایمپلنت هست .

   پاسخ
 8. zahra - می 17, 2021 در 11:01 ب.ظ

  برای دندونای فاصله دار هم میشه لمینت کامپوزیت انجام بدین؟

  پاسخ
  • drmadadi - نوامبر 20, 2021 در 12:17 ب.ظ

   بله یکی از راه های درمان فاصله بین دندان ها ( دیاستم ) کامپوزیت و یا لمینت هست

   پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

اطلاعات تماس

connect-people شبکه‌های اجتماعی