مراقبت های بعد از لمینیت دندان

چگونگی انجام لمینیت

در حال ظاهر شکل ظاهری دندان ها اهمیت بسیار بالایی بین افراد  دارد. روش های بسیاری برای زیباسازی دندان ها وجود دارد که یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش ها، لمینیت دندان است. در این روش فاصله و نامرتبی و رنگ دندان ها اصلاح می شود و در نتیجه می تواند یک لبخند زیبا ایجاد کند.

مراقبت بعد از لمینیت دندان
مراقبت بعد از لمینیت دندان

لمینیت می تواند در برخی از موارد جایگزین ارتودنسی باشد و مزایایی نسبت به ارتودنسی داشته باشد مانند نتیجه گیری سریعتر، و همین طور درمان کم هزینه و راحتتر.

انواع لمینیت

  • لمینیت سرامیکی
  • لمینیت کامپوزیتی

که لمینیت سرامیکی انواع مختلفی دارد که با توجه به سلیقه بیمار و پیشنهاد دکتر نوع لمینیت برای هر فردی انتخاب می شود.

در هر دو حالت لایه ای از ماده ای به اسم venner که گاه یک یا چند درجه روشن تر از دندان خود فرد هست بر روی دندان قرار می گیرد، برای انجام لمینیت از نوع سرامیکی قالب گیری بر روی فک و دندان بیمار انجام می شود و در لابراتوار ساخته می شود. این روش از لمینیت بسیار مقاوم تر از نوع لمینیت کامپوزیت هست.

عمر دندان لمینیت شده

عمر دندان لمینیت شده با مراقبت های بعد از لمینیت توسط بیمار و همچنین کار پزشک متخصص ارتباط دارد، که اگر اینکار توسط پزشک با تجربه طراحی و نسب شده باشد از دندان فرد جدا نمی شود.

مراقبت های بعد از لمینیت دندان

یکی از مهم ترین عواملی که باعث طول عمر بیشتر لمینیت دندان می شود مراقبت های بعد از لمینیت است.

که مهم ترین راه های مراقبت شامل موارد زیر می شود:

  • استفاده طولانی مدت از قهوه، چای و نوشابه و آبمیوه های حاوی رنگ مصنوعی باعث ایجاد جرم در دندان ها می شود، که می توان با مسواک زدن مرتب و نخ دندان از این اتفاق جلوگیری کرد.
  • اگر دندان ها پس از مدتی نیاز به جرم گیری داشته باشد، حتما فرد قبل از انجام عمل جرم گیری باید به پزشک خود اطلاع دهد که دندان هایش لمینیت است.
  • فرد باید از خوردن غذاها و خوراکی های سفت و گاز زدن میوه ها تا حد ممکن خودداری کند.
  • طبق توصیه پزشک معالج و زمانی که تعیین کرده است برای چکاپ دندان ها مراجعه کند.
  • حتما برای استفاده از دهانشویه باید با پزشک معالج خود مشورت کنید زیرا استفاده ی زیاد و بی رویه از دهانشویه بر روی لمینیت دندان ها تاثیر می گذارد.

شماره تلفن :    3212427-0613

برخی از خدمات دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی در اهواز  :

ایمپلنت

بلیچینگ

لمینیت

ارتودنسی

drmadadi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

اطلاعات تماس

connect-people شبکه‌های اجتماعی