ایمپلنت در اهواز

علیرغم پیشرفت در مراقبت های دندانی، افراد زیادی از از دست دادن دندان رنج می برند که بیشتر به دلیل پوسیدگی دندان، بیماری پریودنتال یا آسیب دندان ها میباشد. برای سال‌های متمادی، تنها گزینه‌های درمانی موجود برای افراد دارای دندان از دست رفته، بریج و پروتز بود. اما امروزه ایمپلنت های دندانی در دسترس هستند. یکی از روش های اصلاح طرح لبخند ایمپلنت دندان است که دکتر شیرین مددی خدمات مختلفی برای اصلاح طرح لبخند رارائه می دهند یکی از این روش ها ایمپلنت است که هموطانی که به فکر اصلاح طرح لبخند و ایمپلنت در اهواز هستند می توانند به مطب ایشان مراجعه نمایند. ایمپلنت در اهواز را تمامی هموطانی که در جنوب کشور هستند می توانند با مراجعه به مطب دکتر شیرین مددی انجام دهند .

ایمپلنت در اهواز

 ایمپلنت های دندانی چیست؟

ایمپلنت های دندانی ریشه های جایگزین دندان هستند و پایه ای قوی برای دندان های جایگزین ثابت (دائمی) یا متحرکی که مطابق با دندان های طبیعی شما ساخته شده اند، فراهم می کند.

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنت دندان مزایای زیادی دارد، از جمله:

 • بهبود ظاهر

 ایمپلنت های دندانی شبیه دندان های خود شما هستند. و از آنجا که آنها برای ترکیب شدن با استخوان طراحی شده اند، دائمی می شوند.

 • بهبود گفتار

 با استفاده از پروتزهای نامناسب، دندان‌ها می‌توانند در داخل دهان بلغزند و باعث زمزمه کردن یا لجبازی کلماتتان شوند. ایمپلنت های دندانی به شما این امکان را می دهند که بدون نگرانی از لیز خوردن دندان ها صحبت کنید.

 • بهبود راحتی

 از آنجایی که ایمپلنت ها بخشی از شما می شوند، ناراحتی دندان های مصنوعی متحرک را از بین می برند. ایمپلنت های دندانی مانند دندان های خودتان عمل می کنند و به شما این امکان را می دهند که غذاهای مورد علاقه خود را با اطمینان و بدون درد بخورید.

 •  بهبود عزت نفس

 ایمپلنت های دندانی می توانند لبخند را به شما برگردانند و به شما کمک کنند احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.

بهبود سلامت دهان و دندان

ایمپلنت های دندانی مانند بریج های تکیه گاه دندان نیازی به کوچک کردن سایر دندان ها ندارند. از آنجایی که دندان‌های مجاور برای حمایت از ایمپلنت تغییر نمی‌کنند، تعداد بیشتری از دندان‌های شما دست نخورده باقی می‌مانند و سلامت دهان و دندان را در درازمدت بهبود می‌بخشند. ایمپلنت‌ها دسترسی آسان‌تر بین دندان‌ها را امکان‌پذیر می‌کنند و بهداشت دهان و دندان را بهبود می‌بخشند.

 •  دوام

 ایمپلنت ها بسیار بادوام هستند و سال ها دوام خواهند داشت. با مراقبت خوب، بسیاری از ایمپلنت ها مادام العمر دوام می آورند.

بیشتر بخوانید: سوالات متداول ایمپلنت

کاشت دندان چقدر موفق است؟

 میزان موفقیت ایمپلنت های دندانی بسته به محل قرارگیری ایمپلنت های فک متفاوت است اما به طور کلی، ایمپلنت های دندانی تا 98 درصد موفقیت دارند. با مراقبت مناسب، ایمپلنت ها می توانند مادام العمر دوام بیاورند.

آیا هر کسی می تواند ایمپلنت دندانی داشته باشد؟

در بیشتر موارد، هر فردی که به اندازه کافی سالم باشد تا تحت عمل جراحی معمولی کشیدن دندان یا جراحی دهان قرار گیرد، می تواند برای ایمپلنت دندان در نظر گرفته شود. بیماران باید لثه های سالم و استخوان کافی برای نگه داشتن ایمپلنت داشته باشند. آنها همچنین باید به بهداشت دهان و دندان و معاینه منظم دندانپزشکی متعهد باشند. افراد سیگاری شدید، افرادی که از اختلالات مزمن کنترل نشده رنج می برند – مانند دیابت یا بیماری قلبی – یا بیمارانی که پرتودرمانی در ناحیه سر یا گردن داشته اند، باید به صورت فردی مورد ارزیابی قرار گیرند. اگر به کاشت ایمپلنت فکر می کنید، با دندانپزشک خود صحبت کنید تا ببینید آیا برای شما مناسب است یا خیر. ایمپلنت در اهواز توسط دکتر شیرین مددی انجام می شود.

چه چیزی در کاشت ایمپلنت دندان نقش دارد؟

اولین مرحله در فرآیند کاشت دندان، ایجاد یک برنامه درمانی فردی است. این طرح نیازهای خاص شما را برآورده می کند و توسط تیمی از متخصصان که به طور ویژه در زمینه جراحی دهان و دندانپزشکی ترمیمی آموزش دیده و با تجربه هستند، تهیه شده است. این رویکرد تیمی مراقبت هماهنگ را بر اساس گزینه ایمپلنتی که برای شما بهترین است، ارائه می دهد. سپس ایمپلنت ریشه دندان که یک پایه کوچک از تیتانیوم است در حفره استخوانی دندان از دست رفته قرار می گیرد. همانطور که استخوان فک بهبود می یابد، در اطراف ستون فلزی کاشته شده رشد می کند و آن را به طور ایمن در فک محکم می کند. روند بهبودی می تواند از شش تا 12 هفته طول بکشد.

هنگامی که ایمپلنت به استخوان فک باند شد، یک پایه اتصال کوچک – به نام اباتمنت – به پایه متصل می شود تا دندان جدید را محکم نگه دارد. برای ساختن دندان یا دندان‌های جدید، دندانپزشک شما از دندان‌های شما قالب می‌گیرد و مدلی از بایت شما ایجاد می‌کند (که تمام دندان‌ها، نوع و ترتیب آنها را نشان می‌دهد). دندان جدید بر اساس این مدل ساخته شده است. سپس یک دندان جایگزین به اباتمنت متصل می شود.

برای ایمپلنت در اهواز به بهترین دندانپزشک در اهواز مراجعه نمایید تا نتیجه دلخواه را با حفظ سلامت دهان و دندان خود به دست آورید.

چرا روکش دندان لازم است؟

 روکش دندان ممکن است در شرایط زیر مورد نیاز باشد:

 • محافظت از دندان ضعیف (مثلاً از پوسیدگی) در برابر شکستن یا نگه داشتن قسمت هایی از دندان ترک خورده
 • ترمیم دندان شکسته یا دندانی که به شدت فرسوده شده است
 • پوشاندن و حمایت از یک دندان با پرکردگی بزرگ زمانی که دندان زیادی باقی نمانده است
 • نگه داشتن بریج دندان در جای خود
 • پوشاندن دندان های بدشکل یا تغییر رنگ شدید

چگونه باید از روکش دندان موقت خود مراقبت کنم؟

 از آنجایی که روکش‌های موقت دندان دقیقاً همین هستند – یک اصلاح موقت تا زمانی که روکش دائمی آماده شود – اغلب دندانپزشکان توصیه می‌کنند که اقدامات احتیاطی را انجام دهند. این اقدامات شامل:

 •  از غذاهای چسبناک و جویدنی (مثلا آدامس، کارامل) که پتانسیل گرفتن و کندن تاج را دارند خودداری کنید.
 •  استفاده از کناره دهان خود را با روکش موقت به حداقل برسانید.
 •  قسمت عمده جویدن خود را به سمت دیگر دهان منتقل کنید.
 • از جویدن غذاهای سفت (مانند سبزیجات خام) که می توانند تاج را از جا کنده یا بشکنند، خودداری کنید.
 • هنگام تمیز کردن بین دندان ها به جای بیرون آوردن نخ دندان، بلغزانید تا از کندن تاج موقت جلوگیری کنید.

فواید ایمپلنت دندان

 • یکی دیگر از مزایای ایمپلنت دندان این است که می توان سریعا آن را بعد از دست رفتن دندان و کشیده شدن آن و یا بعد از مدت زمان طولانی ترمیم، درون دهان گذاشته شود.
 • ظاهر ایمپلنت دندان مثل ریشه دندان طبیعی می باشد.چرا که رنگ و شکل واندازه آن به وسیله پزشک و با نظر بیمار انتخاب می شود و پزشک اغلب سعی می کند که دندان کاشته شده با دندان های خود بیما همخوانی داشته باشد.
 • لازم به ذکر است که روکشی که بر ایمپلنت گذاشته می شود همرنگ و مشابه دندان طبیعی می باشد در نتیجه عملکرد آن همانند دندان طبیعی می باشد و نمی توان به راحتی تفاوت بین دندان طبیعی و ایمپلنت را به راحتی تشخیص داد .
 • ایمپلنت دندان به راحتی می تواند مانع تحلیل استخوان فک شود ،به این صورت که با محافظت از ساختار استخوان زیرین ،به ثبات دندان های طبیعی مجاور کمک کند .
drmadadi

مطالب مرتبط

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه