ترمیم دندان چیست؟

Contents

آیا ترمیم دندان درد دارد ؟ ترمیم تخصصی دندان چیست؟ آیا ترمیم دندان پوسیده امکان پذیر است ؟ ترمیم دندان های شکسته چگونه انجام می شود ؟ آیا دندان های  شما هم نیاز  به ترمیم دارد ؟ در ادامه دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی در اهواز به بررسی پاسخ این سوالات می پردازند .

ترمیم دندان های شکسته

گاهی دیده می شود  که  قسمتی  کوچک  از دندان شکسته و کنده می شود، در صورتی که اندازه این شکستگی کوچک باشد به راحتی دندانپزشک زیبایی  قسمت کنده شده را پر و سطح دندان را صاف  می کند .  اما اگر  تکه ای که کنده می شود  بزرگ  باشد دیگر این روش کاربرد ندارد و  لازم است با روش های درمانی که در ادامه بیان می شوند ترمیم دندان  انجام شود .

ترمیم دندان چیست؟
ترمیم دندان چیست؟

اگر تنها  گوشه ای از دندان  کنده شده باشد ، می توان برای ترمیم از مواد  سفید رنگ ، که بنا بر شرایط افراد ممکن است این مواد متفاوت باشند استفاده شود .اگر این روش درمان را به کار ببرید بهتر از بعد از مدتی  قسمت پر کرده را تعویض کند تا از  صرف هزینه های  بیشتر جلوگیری کنید .

روکش دندان سرامیکی در  دندان هایی که  عمل جویدن  را بیشتر انجام می دهند بسیار کاربردی  تر می باشد  و  به طور حتم  ماندگاری این روش با سایر روش ها قابل مقایسه نیست.

روکش سرامیکی دندان برای مواردی که  قسمت بزرگی از سطح دندان شکسته شود، پیشنهاد می گردد. روکش  های سرامیکی از  استحکام بالایی برخوردار هستند . دکتر شیرین مددی   درصورتی که شکستگی دندان  در نزدیکی  لثه ها رخ داده  شود  ابتدا  پوسیدگی دندان را برطرف می کنند، سپس بهترین  روکش دندان را با توجه به شرایط بیمار انتخاب می کنند .

موردی که باید در ترمیم دندان های  شکسته شده جلویی در  نظر گرفت، همرنگ شدن دندان  ها با سایر دندان های جلویی می باشد . پس بهتر است به  یک دندانپزشک زیبایی با تجربه در این زمینه  مراجعه کنید  که تا جای ممکن  ناهماهنگی در دندان های شما ایجاد نشود .

دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی در اهواز تخصص و مهارت بسیار زیادی در انجام ایمپلنت دندان دارد . جهت مشاوره و رزرو وقت می توانید با شماره هایی که داخل سایت است تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

ترمیم دندان های پوسیده

ترمیم این دندان ها به میزان پوسیدگی رخ داده شده بستگی دارد . اگر  قبل از ایجاد هر گونه حفره در دندان ها متوجه پوسدگی دندان شدید می توانید   زیر نظر دندانپزشک و با استفاده از خمیر دندان های حاوی فلوراید  از  پوسیدگی دندان جلوگیری کنید .

اما اگر پوسیدگی دندان پیشرفت کرده باشد می توان با کمک کامپوزیت دندان یا آمالگام  حفره ایجاد شده را پر کرد . دندانپزشک بعد از برطرف کردن کامل پوسیدگی دندان  از این مواد برای پر کردن دندان  ها  استفاده می کنند، در صورتی که نیاز  به روکش  دندان باشد  در مراحل بعدی  به کار می رود .

در آخر می توان  گفت  با توجه به وضعیت دندان های فرد باید روش ترمیم دندان انتخاب شود .

drmadadi

1 thoughts on “ترمیم دندان چیست؟

  1. معصومه حیدری - جولای 23, 2023 در 9:25 ب.ظ

    ممنون از مقاله خوبتون

    پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس سریع