تفاوت بلیچینگ با کامپوزیت ونیر و لمینیت

Contents

امروزه با توجه به اهمیت زیبایی دندان ها افراد بسیاری خواهان تغییر رنگ و تغییر فرم دندان های خود هستند، بلیچینگ، کامپوزیت ونیر و لمینیت دندان روش هایی می باشند که می توانند با تغییر رنگ و تغییر فرم ظاهر بسیار زیبایی را در دندان ها ایجاد نمایند ، اما متاسفانه افرادی که خواهان انجام این روش های زیبایی هستند اطلاعات دقیقی در رابطه با این روش ها ندارند در این مقاله در رابطه با تفاوت بین بلیچینگ، کامپوزیت ونیر و لمینیت توضیحاتی داده می شود تا افرادی که خواهان انجام هر یک از این روش ها می باشند در این زمینه اطلاعات لازم را بدست اورند.

بلیچینگ

بلیچینگ

با بلیچینگ می توان رنگ دندان ها را سفید کرد اما با استفاده از این روش نمی توان فرم دندان ها را تغییر داد، افرادی که می خواهند فقط رنگ دندان های خود را سفید کنند و دندان های مرتبی دارند بلیچینگ روش مناسبی می باشد اما در افرادی که علاوه بر تغییر رنگ دندان ها خواهان تغییر اندازه و شکل دندان های خود هستند و دندان هایی با سایز مناسب و مرتب ندارند بلیچینگ روش درمانی مناسبی نمی باشد .

لمینیت سرامیکی

در لمینیت سرامیکی علاوه بر تغییر رنگ دندان ها می توان فرم و سایز دندان ها را تغییر داد در این روش در ابتدا دندان ها تراش داده می شود و پس از تراش دادن از دندان قالب گرفته می شود و قالب گرفته شده به لابراتور فرستاده می شود تا ساخته شود و با استفاده از مواد خاص بروی دندان چسبانده می شود ، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لمینیت دندان به مقاله لمینیت دندان در صفحه اول سایت مراجعه نمایید .

کامپوزیت ونیر

یکی دیگر از روش هایی که برای تغییر رنگ و فرم دندان مورد استفاده قرار می گیرد کامپوزیت ونیر می باشد، در این روش هیچگونه تراشی بروی دندان ها ایجاد نمی شود و کامپوزیت بروی دندان های تراش خورده قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: بهترین دکتر کامپوزیت در اهواز

نتیجه گیری

روش بلیچینگ دندان فقط برای سفید کردن دندان مورد استفاده قرار می گیرد نه تغییر فرم آن

لمینیت و کامپوزیت هر دو برای سفید کردن دندان و تغییر فرم آن مورد استفاده قرار می گیرند با این تفاوت که در لمینیت دندان ها تراش داده می شود اما در کامپوزیت دندان تراش داده نمی شود .

شماره تلفن :    3212427-0613

برخی از خدمات دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی در اهواز  :

ایمپلنت

بلیچینگ

لمینیت

ارتودنسی

drmadadi

2 thoughts on “تفاوت بلیچینگ با کامپوزیت ونیر و لمینیت

 1. زهرا ابراهیمی - دسامبر 9, 2017 در 4:51 ب.ظ

  سلام
  ببخشید من نسبتا دندان مناسبی دارم ولی میخواستم لبخند هالیوودی داشته باشم ولی دوست ندارم دندونم هیچ تراشی حتی سطحی بخوره
  دکتر بمن گفتن اول بیلیچینگ کنم تا حدی سفید بشه بعد کامپوزیت ونیر را بدون تراش برام انجام بدن
  ایا درست گفتن ؟اگربلیچینگ کنم دیگه تراش لازم نیست یا بدون بیلیچینگ میشه تراش نداد خیلی ممنون

  پاسخ
  • drmadadi - ژانویه 17, 2018 در 10:46 ق.ظ

   سلام روز بخیر
   در کل ونیر کامپوزیت درمانی است که بسیار امن است چون هیچ تراشی خورده نمی شود . کامپوزیت ونیر روشی بهتر است چون هیچ نسجی از دندان برداشته نمی شود و هیچگونه تراشی انجام نمی شود . ولی بعضی از دندون ها بد رنگ هستند یا اینکه بیمار تمایلی به جلو آمدن دندان های خود ندارد به همین خاطر ما در قدم اول برای اینکه حجم مواد کمتری استفاده کنیم بلیچینگ و انجام می دهیم دندان ها را روشن می کنیم و بعد ونیر را انجام می دهیم . این درمان بهترین روش درمان می باشد و هیچگونه ضرری ندارد .

   پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
تماس سریع