لمینت دندان خرگوشی

Contents

دندان ها تاثیر زیادی بر زیبایی صورت خصوصا هنگام صحبت کردن و خندیدن دارند. گاهی اوقات ظاهر نامرتب دندان موجب نامتقارن شدن ظاهر لب و صورت می شوند. دندان خرگوش زمانی پدید می آید که دو دندان جلویی در فک بالا جلوتر از حد معمول قرار می گیرند. معمولا این دندان ها کمی بزرگتر از دندان های نرمال هستند. در این مقاله قصد داریم درباره لمینت دندان خرگوشی و بهبود ظاهر لبخند با این روش بحث کنیم.

از دیرباز مردم دندان های خرگوشی را دوست ندارند و ظاهر خرگوشی دندان موجب پائین آمدن اعتماد بنفس فرد می شود. امروزه با پیشرفت علم دندانپزشک زیبایی  دیگر نیازی نیست که بابت ظاهر خرگوشی دندان ها نگران باشید یا احساس بدی کنید به راحتی می توان با ارتودنسی یا حتی لمینت دندان ظاهر دندان ها را زیباتر کرد. دکتر شیرین مددی به عنوان بهترین دندانپزشک زیبایی در اهواز کار لمینت دندان خرگوشی و یا ارتودنسی را با بهترین کیفیت و متریال برای بیماران انجام می دهند.

دندان خرگوشی چیست؟


در بحث دندان خرگوشی دو موضوع دخیل هستند یکی اورجت (بیرون زدگی افقی دندان های بالا) و اوربایت (فاصله عمودی بین دندان های جلویی بالا و پایین). برای بهبود ظاهر دندان ها در این شرایط می توان از ارتودنسی استفاده کرد. البته خوشبختانه بهبود زیبایی دندان خرگوشی تنها به ارتودنسی محدود نیست. دندانپزشکان می توانند با کامپوزیت و لمینت ظاهر دندان های خرگوشی را بهتر کنند.

دندان خرگوشی

داشتن دندان های مرتب و زیبا به طور مستقیم در اعتماد به نفس فرد تاثیر می گذارند. در واقع، هر کسی مستحق داشتن لبخندی زیبا و منحصر به فرد است برخی افراد به دلیل ظاهر نامرتب دندانشان لبخند زیبایی ندارند یا ترجیح می دهند لبخند دندان نما نزنند بنابراین می توانند با مراجعه به یک دندانپزشک زیبایی ماهر طرح لبخند خود را زیبا کنند.

اصلاح طرح لبخند با لمینت یکی از کارهای زیبایی برای دندان های خرگوشی است که خانم دکتر شیرین مددی در اهواز برای مراجعین انجام می دهند.

علت خرگوشی شدن دندان


علت دندان خرگوشی

طبق گفته انجمی دندان پزشکی اطفال آمریکا (AAPD)، علت خرگوشی شدن دندان ها عوامل ژنتیکی، مکیدن انگشت شست یا فشار زبان به دندان های جلویی در کودکی است.

دندان های خرگوشی اغلب ارثی هستند. از طرفی عادات دوران کودکی، مانند مکیدن شست و استفاده از پستانک، از مهمترین دلایل خرگوشی شدن دندان ها هستند. وقتی کودک بعد از 3 یا 4 سالگی همچنان شست خود را بمکد یا پستونک بخورد، فشار ایجاد شده توسط مکیدن و انگشت موجب درآمدن دندان های دائمی با زاویه غیر طبیعی می شود. بنابراین اگر کودکتان به هر دلیلی این عادات را دارد حتما با کمک یک پزشک متخصص برای ترک این کار کمک بگیرید.

معایب دندان خرگوشی


ناهماهنگی دندان های خرگوشی با سایر دندان ها نه تنها زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه فرد را هنگام جویدن غذا و نوشیدن مایعات اذیت می کند. باید توجه داشت که برخی افراد دندان های خرگوشی اورجت یا بیرون زدگی کمی دارند که می توان آن را نادیده گرفت. در برخی موارد این مشکلات ممکن است به قدری شدید باشد که موجب اختلالاتی هنگام جویدن، دیسفازی (مشکل در صحبت کردن) و زیبایی شود. بنابراین توصیه می شود که برای اصلاح دندان خرگوشی در بزرگسالی از روش لمینت استفاده شود.

لمینت دندان خرگوشی


برای لمینت دندان خرگوشی باید حتما به یک دندانپزشک زیبایی مراجعه شود تا بررسی شدت و فاصله بین دو فک تصمیم بگیرد که از چه روشی برای بهبود ظاهر دندان ها استفاده کند. بعد از بررسی دندان ها، دندانپزشک کار لمینت را شروع می کند. ابتدا با تراشیدن دندان ها سطح آن آماده قرارگیری لمینت سرامیکی می شود. اگر دندان ها تراشیده نشوند، با نصب ونیر سرامیکی دندان ها خیلی جلو آمده و غیرطبیعی می شوند.

لمینت سرامیکی

دنداپزشک از دندان ها قالبگیری می کند و آن دندان هایی که هنگام خندیدن دیده می شوند را برای نصب لمینت آماده می کند. این قالب به لابراتوار فرستاده می شود تا لمینت های سرامیکی که بسیار ظریف و شفاف هستند آماده شود.

مزایا


یکی از مهمترین مزایای لمینت دندان خرگوشی سرعت کار و طول عمر لمینت است. معمولا در دو جلسه یا نهایتا سه جلسه لمینت سرامیکی آماده و روی دندان بیمار نصب می شود. طول عمر لمینت دندان حداقل 10 الی 15 سال است. اگر فرد به خوبی بهداشت و مراقبت های بعد از لمینت دندان را رعایت کند به مشکل خاصی برنخواهد خورد.

مزایای لمینت کردن دندان

برعکس ارتودنسی که کاری زمان بر است، بعد از نصب لمینت دندان خرگوشی بیمار بلافاصله به ظاهر ایده آلی که مدنظرش است می رسد.

از طرفی لمینت نسبت به ارتودنسی هیچ دردی ندارد و نیازی نیست که فرد در حین یا بعد از اتمام کار دندانپزشک از مسکن یا داروی بی حسی استفاده کند. البته گاهی اوقات اختلاف زوایای دندان ها به قدری زیاد است که با لمینت نمی توان به ظاهر دلخواه رسید.

بنابراین با مراجعه به بک دندانپزشک زیبایی مانند دکتر شیرین مددی می توانید مشاوره بگیرید که کدام روش برای اصلاح ظاهر دندان شما بهتر است. برای گرفتن مشاوره با دکتر شیرین مددی می توانید نام و شماره تماس خود را در کادر زیر درج کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
شماره شما با موفقیت ثبت شد.
لطفا شماره خود را مجددا ارسال بفرمائید.

صاف كردن دندان بدون ارتودنسی


صلف کردن دندان بدون ارتودنسی بسیار وسوسه انگیز است. چون در گذشته مردم کمتر از ارتودنسی برای بهبود ظاهر دندان کودکشان استفاده می کردند بسیاری از ما بعد از بزرگ شدن از ظاهر دندان های خود راضی نیستیم. اگر نامرتبی و فواصل بین دندان ها بسیار زیاد نباشد می تواند بدون ارتودنسی و تناها با کمک لمینت یا کامپوزیت دندان ها را صاف کرد و ظاهر خرگوشی بودن آن را اصلاح کرد.


سخن آخر

اگر دندان های خرگوش درمان نشود، دندان های جلویی مستعد پوسیدگی، آسیب و شکستگی خواهند بود. همچنین دندان های خرگوش بر فرم لب ها تأثیر می گذارند و ظاهری غیرطبیعی ایجاد می کنند. برای بهبود ظاهر و کمک به زیبایی دندان های خرگوشی می توان از یک دندانپزشک زیبایی کمک گرفت تا بهترین روش اصلاح دندان ها برای رسیدن به ظاهر دلخواه انتخاب شود. در این مقاله سعی شد درباره لمینت دندان خرگوشی اطلاعات مفیدی در اختیارتان بگذاریم. در صورت نیاز می توتنید از طریق کادر دیدگاه زیر با ما در ارتباط باشید.

برای تماس و یا گرفتن مشاوره با دکتر شیرین مددی می توانید با شماره های 3212427 – 3212124 – 0613 تماس بگیرید یا در کادر دیدگاه زیر نظر خود را درج کنید.

drmadadi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
تماس سریع