مراقبت بعد از ایمپلنت دندان

Contents

با استفاده گسترده از ایمپلنت ها  در جای  گذاری دندان  های از دست رفته، دندانپزشکان  افزایش  مشکلات کلینیکی  در مورد ایمپلنمت دندان را گزارش  کرده اند .  فراخوانی  مجدد بعد از جای گذاری  ایمپلنت  و پروتز دندان  در ارزیابی  و ثبات بهداشت  خوب دهان  بعد از درمان  ضرورت دارد .

برخلاف اتصال  رسوبات به دندان،  اتصال جرم  به ایمپلنت  قدرت کمتری  دارد  و این  شانس  آسیب به  بافت و Seal اطراف  ایمپلنت را حین  برداشت  جرم و پلاک کاهش می دهد .

بهداشت مناسب  جرم زیر  لثه ای  را در حداقل  میزان نگهداری  می دارد . باید  توجه داشت  که اگر  استخوان کریستال  از دست برود  و سطح ایمپلنت  که پوشیده  بوده است  اکسپوز  شود ممکن است  باعث اتصال  جرم و پلاک  شود .

مراقبت بعد از ایمپلنت دندانی
مراقبت بعد از ایمپلنت دندانی

از آنجا که سیل اطراف  ایمپلنت  به سالکوس نرمال  دندان شکننده تر می باشد،  باید از حرکات  کوتاه  و اکتشافی  با نیروی  سبک استفاده شود . بر اساس مکان جرم،حرکات مایل ، عمودی  با افقی ممکن است  استفاده شود  تا اینکه  از صدمه  به بافت جلوگیری  گردد .  زمانی که ابزار  در ناحیه  زیر لثه ای  استفاده می شود ،blade  با زاویه  بسته وارد ناحیه می شوند  و بعد  از وارد  شدن زاویه  باز می گردد . حرکات  باید ملایم  و سبک  با الگوی  نیم دایره ای صورت گیرد . قوام  ضعیف بافت  در اطراف ایمپلنت  باعث تجمع  جرم و پلاک  می گردد  و التهاب را افزایش می دهد .  اگر رعایت  بهداشت  و حفظ  و نگه داری  مناسب ایمپلنت  نمی تواند قوام  بافت را بهبود  بخشد ، اصلاح  جراحی  برای کاهش  التهاب  و عفونت مزمن  صورت می گرد .

دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی در اهواز تخصص و مهارت بسیار زیادی در انجام ایمپلنت دندان دارد . جهت مشاوره و رزرو وقت می توانید با شماره هایی که داخل سایت است تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

میزان جرم و  پلاکی  که در هر بیمار  شکل می گیرد باید مشخص  شود و تاثیر  مراقبت های  خانگی  توصیه شده، ارزیابی شود .  سلامت عمومی  و شرایط خاص  درمانی ،  مثل هایپرپلازی  لثه  ناشی از دارو های  قلبی- عروقی،  مراقبت بیمار  از ایمپلنت  و دندان را دچار  مشکل می کند .  اگر ارزیابی مناسب  در هر جلسه صورت گیرد ، مشکلات  زودتر، راحت  تر و با موفقیت  بالاتری درمان می شوند .

گردن ایمپلنت  یک ناحیه  کاملا صاف  و پالیش شده است  و دندانپزشک زیبایی  از خراشیدن  آن  باید جدا خودداری کند  چرا که  این مسئله  باعث گیرکردن  و تجمع پلاک  میکروبی می گردد .

شستشوی زیر لثه ای

شستشوی زیر لثه ای  ایمپلنت  به وسیله  محلول  های شیمیایی  ممکن است در نگهداری  طولانی مدت  ایمپلنت  مفید و موثر  باشد . کانولای شستشو دهنده  باید غیر  فلزی  باشد و نوک  روند  داشته باشد  و کنار  آن راه فرار  و خروج مایع فراهم باشد .  در طول  استفاده  از این کانولا  نباید  عمق  سالکوس پایین رود  تا از آسیب  به بافت  های اطراف  جلوگیری شود  . یک ماده مفید  برای شستو زیر  لثه ای  کلر هگزیدین  گلوکانات  می باشد .

خلاصه مطلب

در اخر می توان گفت برای  موفقیت آمیز بودن روند ایمپلنت دندان لازم است تا مراقبت هایی را در نظر بگیرید . دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی در اهواز در رابطه با  راه های مراقبت  از  ایمپلنت های دندانی و رعایت بهداشت دهان و دندان قبل از اقدام به درمان، با بیمار صحبت می کنند .

drmadadi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس سریع