نحوه استفاده از بلیچینگ خانگی یا هوم بلیچینگ

Contents

همه دوست دارند دندانهای زیبا و سفیدی داشته باشند. سفیدی و زیبایی دندانها بر اعتماد بنفس ما تاثیر بسزایی دارد و اگر دندانهای زیبا و سفیدی داشته باشیم راحتتر میخندیم و ارتباطات اجتماعی دوستانه برقرار میکنیم. امروزه با پیشرفت علم دندانپزشکی و دندانپزشکی زیبایی، داشتن دندان های سفید و زیبا دور از دسترس نیست. افراد زیادی برای اصلاح طرح لبخند خود از لمینت، کامپوزیت، ارتودنسی، بلیچینگ و… استفاده میکنند. دکتر شیرین مددی به عنوان یکی از بهترین دندانپزشکان زیبایی هوم بلیچینگ را برای متقاضیان در اهواز با بهترین متریال انجام میدهند. با ما همراه باشید تا در این مقاله درباره نحوه استفاده از بلیچینگ خانگی یا هوم بلیچینگ تبادل نظر کنیم.

بلیچینگ خانگی چیست؟

هوم بلیچینگ در اهواز

بلیچینگ خانگی یا هوم بلیچینگ شامل مجموعه ای از دو محفظه (tray یا سینی) برای دندانها است که در آن مواد سفیدکننده برای بلیچینگ دندان قرار داده میشود. این مواد سفید کننده معمولاً از ترکیبات پراکسید کاربامید است و سطوح غلظت متغیری دارد. در مجموع، غلظت بالاتر و مواد ضخیم تر نسبت به مواد با غلظت کمتر و رقیق تر، اثر روشن کنندگی سریعتری دارند. غلظت های بالاتر می توانند حساسیت بیشتری ایجاد کنند بنابراین باید برای مدت زمان کمتری روی دندان بمانند. به همین دلیل اهمیت رفتن به دندانپزشک و تهیه بلیچینگ خانگی یا هوم بلیچینگ از یک متخصص بسیار مهم است تا در اثر ناآگاهی خدای نکرده به مینای دندان یا لثه آسیبی نرسد.

هوم بلیچینگ در اهواز

دکتر شیرین مددی برای ارائه هوم بلیچینگ یا کیت های سفید کننده خانگی در کلینیک دندانپزشکی خود در اهواز، ابتدا از دهان بیمار قالبگیری میکند. سپس قالب یا tray سفارشی بیمار و ژل سفید کننده تایید شده را به او تحویل میدهند. کیت سفید کننده شامل ترکیبات زیر است:

  • PF (نیترات پتاسیم و فلوراید)
  • ژل سفید کننده برای جلوگیری از کم آبی

غلظت های مختلفی از ترکیبات فوق برای هر بیمار استفاده میشود. یعنی دکتر شیرین مددی با بررسی دندان و لثه بیمار و شدت نیاز به سفید کردن دندان، این غلظت را تعیین میکنند. قالب های سفارشی و ژل سفید کننده را می توان حداقل 15 دقیقه در شبانه روز استفاده کرد. در جدول زیر درصد غلضت مواد سفیدکننده و زمان مورد نیاز برای هوم بلیچینگ آورده شده است:

غلظتزمان(ساعت/شبانه روز)
10%10
15%4-6
20%2-4
35%0.5 یا 30 دقیقه

طریقه استفاده از بلیچینگ خانگی

ابتدا به بهترین دندانپزشک زیبایی که میشناسید مراجعه و دندانها را جرمگیری کنید. خود جرمهای باقیمانده روی دندان موجب آسیب به مینا و زرد شدن ظاهر دندان میشوند. سپس با سفارش هوم بلیچینگ از دو فک شما قالبگیری میشود تا tray مخصوص ساخته شود. این قالب یا tray یک محفظه شفاف و اندازه فک بیمار است تا بتواند مواد سفیدکننده و بلیچینگ خانگی را روی دندان نگه دارد.

تری یا قالب دندان

بیمار باید حداقل دوهفته پشت سر هم و هر بار به مدت 4 الی 6 ساعت این قالبها و مواد بلیچینگ را روی دندانش نگه دارد تا هوم بلیچینگ به خوبی انجام شود. اگر حساسیت دندان و لثه بروز نکند حتی میتوان دوبار در روز از هوم بلیچینگ استفاده کرد اما استفاده بیش از دوبار در روز مجاز نمیباشد.

اگر مواد سفیدکننده زیاد بود و بعد از قرار گرفتن tray از کناره های آن بیرون زد، باید به سرعت با دستمال آن را پاک کرد تا حساسیت و آسیبی به لثه وارد نشود. تا جای ممکن باید سعی شود که این مواد با لثه تماسی نداشته باشند.

مراقبت های هوم بلیچینگ 

بهداشت دندان بعد بلیچینگ

دندانپزشکان زیبایی توصیه میکنند که قالب های سفید کننده را در زمانی که استفاده نمی کنید در یخچال نگهداری کنید. برای استفاده نیز این قالب ها باید کمی در دمای محیط بمانند تا همدما شوند تا حداقل حساسیت ممکن ایجاد شود. دندانپزشکان توصیه میکنند که بعد از خارج کردن tray و اتمام زمان بلیچینگ حتما مسواک شود تا بقایای مواد سفیدکننده از روی دندان و لثه تمیز شود.

بهتر است در طول مدت استفاده از هوم بلیچینگ خوراکیها و نوشیدنی های رنگی و اسیدی کمتر مصرف شود یا حداقل بعد از مطرف آنها، دهان و دندان به سرعت شستشو شوند. بعد از برداشتن قالبها حتما آنها را به دقت بشوئید تا مواد اضافی داخل آن باقی نماند، این مواد در صورت باقی ماندن و خشک شدن داخل قالب ممکن است به tray آسیب برساند.

برای اطمینان از درستی انجام هومبلیچینگ بهتر است یکهفته بعد به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا سلامت دندانها بررسی شوند.

دستورالعمل های مراقبت پس از استفاده از سفیدکننده خانگی

دستورالعمل های مراقبت بعد از سفید کننده در خانه شامل موارد زیر است:

  • از نوشیدنی‌های رنگی و غذاهایی مانند قهوه و چای اجتناب کنید.
  • هنگام استفاده از کیت سفید کننده خانگی در طول مدت از استعمال دخانیات و تنباکو خودداری کنید.
  • دندان ها را طبق روال روزانه و بعد از هر جلسه سفید کردن نخ دندان کشیده و مسواک بزنید.

مزایای بلیچینگ خانگی

بلیچینگ خانگی یا هوم بلیچینگ مزایای زیر را نسبت به سایر درمانهای سفید کردن دندان دارد:

  • زمان بسیار کم
  • بسیار مقرون
  • استفاده راحت

معایب هوم بلیچینگ 

معایب احتمالی این کار زیبایی، ایجاد حساسیت برای دندان و لثه بیمار است که اگر کیفیت مواد هوم بلیچینگ بالا و نحوه انجام کار درست باشد احتمال بروز این عوارض کاهش میابد. اگر در هر زمان از مدت هوم بلیچینگ دچار حساسیت شدید، درمان بلیچینگ خانگی را متوقف کنید و به دندانپزشک مراجعه کنید.

قیمت هوم بلیچینگ 

هزینه مواد سفید کننده و لابراتواری که قالبها را می سازد بر قیمت نهایی هوم بلیچینک تاثیر میگذارد. با توجه به بررسیها هزینه هوم بلیچینگ حداقل 6،000،000 تومان است و شما برای اطلاع دقیق از قیمت هوم بلیچینگ در اهواز تحت نظر خانم دکتر شیرین مددی میتوانید با شماره 3212427 – 3212124 – 613 98+ درتماس باشید.

سخن آخر

برای انجام کارهای زیبایی دندان هیچگاه به تبلیغات اتکا نکنید و حتما قبل از انتخاب شیوه سفید کردن دندان با یک دندانپزشک معتمد مشورت کنید. دندانپزشک ابتدا یک معاینه بالینی کامل انجام می دهد و علت تغییر رنگ دندان را مشخص می کند و در ادامه پیشنهاد میدهد که آیا هوم بلیچینگ بهترین روش درمان است یا خیر. امیدواریم در این مقاله نکات مفیدی درباره هوم بلیچینگ به شما داده باشیم در صورت تمایل میتوانید از طریق درج دیدگاه در کادر زیر با ما در ارتباط باشید.

drmadadi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
تماس سریع