پیوند استخوان در ایمپلنت

Contents

پیوند استخوان در ایمپلنت

زمانی که استخوان های محافظ کننده دندان ها از بین می رود در واقع از دست دادن استخوان رخ داده است . این از بین رفتن سبب می شود که دندان ها ثابت نباشند و اگرچه درمان نشوند موجب می شود که همه دندان ها از بین رود چون استخوان به اندازه مناسبی برای حفظ آن ها وجود ندارد .

چه عواملی باعث از بین رفتن استخوان می شود

  • بیماری های شدید لثه
  • پوکی استخوان
  • دیابت نوع دوم

اگرچه از بین رفتن استخوان ها حاد باشد می بایستی جراحی شود اما در حالی که بسیار سریع و در کوتاه ترین زمان فرد متوجه از بین رفتن استخوان شود با اقدامات لازم می تواند از آن جلوگیری کند .

پیوند-استخوان-در-ایمپلنت
پیوند-استخوان-در-ایمپلنت

پیوند استخوان به چه روش هایی انجام می شود

  • برای استخوانی که از بین رفته است پیوند استخوان در ایمپلنت انجام می شود . رشد مجدد استخوان هایی که از بین رفته اند کاری بسی دشوار می باشد . به همین دلیل هنگامی که عمل پیوند استخوان انجام می شود زخمی که بر اثر آن به وجود می آید بعد از دو هفته بهبود می یابد .
  • شکل اول پیوند استخوان به وسیله روش اسئوژنز می باشد که در آن این قابلیت به وجود می آید که استخوان مجددا رشد کند . در این روش استخوان از قسمتی از بدن بیمار مانند قسمتی از فک برداشته می شود و به قسمتی که احتیاج است پیوند داده می شود . بافت های استخوانی که پیوند داده شده است مجددا دوباره رشد می کنند و به این شکل استخوان هایی که جدید هستند به جای استخوان های از دست رفته قرار می گیرند .
  • زمانی که استخوانی از یک قسمتی بدن برداشته می شود و در ناحیه ای دیگری از بدن پیوند داده می شود استاندارد طلا در پیوند استخوان گفته می شود به دنبال این متد بدن به شدت پیوند جدید را تشخیص می دهد و قبول می کند .
  • در روشی که به آن به وجود آوردن داربست برای ترمیم استخوان گفته می شود از موادی مانند ذرات شیشه به شکل پودر هستند استفاده می شود .

داربست ها بعد از این که در بدن قرار می گیرند از بین می روند و بافت های جدید جایگزین آن ها می شود . داربست ها زمینه مناسبی را برای کشت سلول های استخوانی فراهم می کنند .

  • روش دیگری هم موجود است که به آن القای استخوان می گویند که در آن پیوند بافت از یک شخص دیگری گرفته می شود . این استخوان سالم در قسمتی که احتیاج به پیوند دارد قرار می گیرد . این کار موجب می شود بافت ها در قسمتی که استخوان از بین رفته است رشد کنند و بعد به سلول های استخوان ساز تبدیل شود و می توانند جای استخوان های از بین رفته قرار گیرند .
  • پاک کردن و برطرف کردن به صورت کامل پوسیدگی دندان موجب می شود که از عفونت هایی که باعث از بین رفتن استخوان می شود جلوگیری شود . این روش بدون جراحی انجام می شود به همین علت اکثر افراد که به بیماری هایی مانند دیابت مبتلا هستند بسیار مناسب است .

drmadadi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس سریع