کاندیدای ایمپلنت دندان

Contents

کاندیدای ایمپلنت دندان

ایمپلنت پین های ظریفی هستند  که از جنس تیتانیوم می باشند و بسیار با محیط دهان و ساختمان استخوان ها سازگاری دارند و هیچگونه حساسیتی برای لثه ها به وجود نمی آورند . این پین های ظریف داخل استخوان فک قرار گذاشته می شوند .

کاندیدای ایمپلنت دندان
کاندیدای ایمپلنت دندان

در واقع ایمپلنت دارای نقش ریشه دندان جهت نگهداری روکش های جایگزین تاج دندان می باشد. جنس این روکش ها انواع مختلفی داشته و به منظور ثابت سازی آن ها بر روی ایمپلنت از سیمان های مخصوص دندانپزشکی استفاده می شود. در مواقعی هم برای ثابت و محکم نگه داشتن دندان مصنوعی می توان از ایمپلنت کمک گرفت.

افرادی که به هر علتی مانند پوسیدگی دندان هایشان از بین رفته اند  به وسیله ایمپلنت می توانند به زیبایی مجدد دست یابند . البته این را هم باید در نظر گرفت که هر شخصی نمی تواند مجوز این را داشته باشد که از ایمپلنت استفاده کند .

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت دندان هستند

برخی از افراد که فک آن ها به اندازه مناسبی رشد نکرده است و کسانی که از دخانیات استفاده می کنند واجد شرایط برای ایمپلنت دندان نیستند . کسانی که سیگاری هستند  به دلیل اینکه نیکوتین موجب به وجود آمدن اختلالاتی در ترمیم طبیعی بافت ها می شود و موفقیت درمان با ایمپلنت را با مشکلاتی مواجه می کند .

کسانی که به بیماری فشار خون دچار هستند و دیابت و هموفیلی و کسانی که داروهای خاصی استفاده می کنند به علت مهیا نبودن شرایط مناسب در فک و لثه ها احتمال دارد ایمپلنت دندان به شکستگی دچار شود .

ایمپلنت دندان برای افرادی که تعدادی از دندان های خود را از دست داده اند و مایل نیستند به دندان های کناری آن ها صدمه و یا تراشیده شوند ایمپلنت بدون اینکه به دندان های کناری صدمه ای وارد  کند بهترین روش درمانی برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد .

روش ایمپلنت دندان روشی منحصر به فردی برای کسانی است که به زیبایی ظاهر خود بسیار اهمیت می دهند .

 با این روش می توان از زیبایی زیادی برای دندان های خود برخوردار بود و این زیبایی دندان ها بر زیبایی چهره نیز تاثیرات فوق العاده ای می گذارد .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

با تشکر،مدیریت سایت دکتر شیرین مددی دندانپزشک زیبایی

drmadadi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
تماس سریع